LT1252CN8#PBF
Product Categories
Shenzhen Xinhuo Future Technology Co., Ltd.
Contact Now
LT1252CN8#PBF
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Video Amps and Modules
Current - Output / Channel : 55 mA
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : -
-3db Bandwidth : 282 MHz
Supplier Device Package : 8-PDIP
Output Type : -
Applications : Current Feedback
Mfr : Analog Devices Inc.
Current - Supply : 8.5 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±) : 4V ~ 28V, ±2V ~ 14V
Package / Case : 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Slew Rate : 125V/µs